Jabłka Golden Delicious

Jabłka Golden Delicious

Jabłka to jeden z najpopularniejszych owoców na świecie, a ich światowa produkcja to około 80 mln ton rocznie. Obecnie uprawia się ponad 10 tysięcy odmian jabłoni, a ich głównym producentem są Chiny. Najstarsze wzmianki o wielkoowocowych odmianach jabłoni odnaleziono podczas wykopalisk w tureckim Chatal Huyak i datowane są one na 4500 lat p.n.e. Jabłka są również jednym z głównych produktów eksportowych w naszym kraju i obecnie jesteśmy na czwartym miejscu pod względem produkcji tych owoców na świecie. Polskie jabłka są bardzo cenione za granicą i słyną z wyjątkowego smaku.

Do naszych produktów z jagodą kamczacką często dodajemy jabłka odmiany Golden Delicious z naszego własnego sadu. Jabłka Golden wyróżniają się winno-słodkim smakiem, a jabłonie owocują długo i obficie. Jabłka to skarbnica witamin i minerałów, dlatego połączenie ich z jagodami kamczackimi daje prawdziwą bombę witaminową. Owoce te zawierają w sobie spore pokłady witaminy C, B6 i B2 oraz są dobrym źródłem manganu, fosforu i potasu.

Odmiana Golden przybyła do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie ok. 1890 roku została wyselekcjonowana w stanie Zachodnia Wirginia. W 1914 roku odmiana została oficjalnie zarejestrowana. Golden wkrótce stał się przebojem wśród konsumentów. W 1995 roku odmianie tej nadano tytuł oficjalnego owocu stanu Zachodnia Wirginia.

Zapraszamy do zakupu naszych soków z jabłek Golden i jagody kamczackiej!


Piknik i samozbiory jagody kamczackiej

19 i 20 czerwca 2021 serdecznie zapraszamy na piknik i samozbiory jagody kamczackiej do naszego gospodarstwa w Palczewie Parceli 57, 05-660 Warka.

Czeka Na Was świetna zabawa i cudowny czas spędzony na łonie natury. Więcej szczegółów znajdziecie na naszym FB - https://www.facebook.com/events/837215343557792?ref=newsfeed