Jagoda kamczacka – lekarstwo na wszystko

Jagoda kamczacka – lekarstwo na wszystko

Jagoda kamczacka już od wieków jest bardzo szanowana przez wiele ludów zamieszkujących dzisiejszą Syberię, Kamczatkę oraz Japonię. Przetwory z jagód były i są wykorzystywane do leczenia niemal wszystkich dolegliwości.

Jagody spożywane na surowo wzmacniają organizm, pomagają walczyć z przeziębieniem i grypą, a także zapobiegają anemii. Owoce te są bogate w antocyjany, które m.in. regulują poziom cholesterolu we krwi. Jagody pomagają zapobiegać chorobom metabolicznym, takim jak cukrzyca czy otyłość, dlatego świetnie nadaje się do włączenia do diety diabetyków i osób z nadwagą.

Sok z jagód kamczackich wspomaga leczenie wrzodów, grzybicy, bólu gardła, a także zapalenia dziąseł. Codzienne spożywanie picie soku jest szczególnie polecane seniorom, ponieważ pozytywnie wpływa na ich pamięć, umiejętność uczenia się oraz pomaga walczyć z depresją. Ze względu na właściwości antyseptyczne, jagody są świetnym lekarstwem na wrzody żołądka, gdyż skutecznie walczy z bakterią Helicobacter pylori, która powoduje tą chorobę.

Z liści jagody można przygotowywać napary i okłady. Okłady przyspieszają gojenie się ran, a napary są doskonałe na silne bóle żołądka. Owoce jagody wspomagają także leczenie chorób oczu, a do tego świetnie nadają się okłady z ekstraktu wodnego z kwiatów tego krzewu.


Piknik i samozbiory jagody kamczackiej

19 i 20 czerwca 2021 serdecznie zapraszamy na piknik i samozbiory jagody kamczackiej do naszego gospodarstwa w Palczewie Parceli 57, 05-660 Warka.

Czeka Na Was świetna zabawa i cudowny czas spędzony na łonie natury. Więcej szczegółów znajdziecie na naszym FB - https://www.facebook.com/events/837215343557792?ref=newsfeed