Miód – zdrowszy zamiennik cukru

Miód – zdrowszy zamiennik cukru

Miód jest znany i ceniony od wielu wieków. Najstarszym dowodem na używanie miodu przez ludzi są malunki ścienne odnalezione w hiszpańskiej jaskini Cuevas de la Arana, których wiek datowany jest na 8000 lat. Miód był także popularny w starożytnym Egipcie. Naczynie ze złotym płynem było często bowiem wkładane do grobowców faraonów. Także w Polsce mamy wielowiekową tradycję pozyskiwania i spożywania miodu.

Pierwsi bartnicy na ziemiach polskich pojawiły się wraz z początkiem naszej państwowości. Początkowo miód był bardzo drogi, dlatego często stanowił część, obok złota i drogich kamieni, darów dla książąt, królów czy dostojników kościelnych. Polska od zawsze miała znakomite warunki przyrodnicze to produkcji miodu – jesteśmy zalesionym krajem ze sporą ilością lasów i puszcz. Obecnie jesteśmy w czołówce państw produkujących ten złoty płyn, coraz więcej też eksportujemy go do innych krajów.

Wyróżnia się wiele gatunków miodu, a do najpopularniejszych należą miody wielokwiatowe, lipowe, rzepakowe, gryczane i akacjowe. W naszym sklepie można zakupić miód z jagody kamczackiej do czego serdecznie zachęcamy. Miody są często wykorzystywane jako dodatek do ciast, deserów, ale można go również stosować jako element sosów i marynat. Doskonale sprawdzi się też jako zdrowszy zamiennik cukru.

Serdecznie zapraszamy do zakupu naszych miodów z jagody kamczackiej!


Piknik i samozbiory jagody kamczackiej

19 i 20 czerwca 2021 serdecznie zapraszamy na piknik i samozbiory jagody kamczackiej do naszego gospodarstwa w Palczewie Parceli 57, 05-660 Warka.

Czeka Na Was świetna zabawa i cudowny czas spędzony na łonie natury. Więcej szczegółów znajdziecie na naszym FB - https://www.facebook.com/events/837215343557792?ref=newsfeed