Truskawki – nasz narodowy skarb

Truskawki – nasz narodowy skarb

Truskawki to obok jabłek nasze ulubione owoce. Chętnie je uprawiamy w przydomowych ogródkach, dodajemy do ulubionych potraw i przetworów, ale jeszcze chętniej jemy na surowo. Polska jest jednym z czołowych producentów i eksporterów tych owoców na świecie. Truskawki z naszej własnej uprawy dodajemy do pysznego dżemu z jagody kamczackiej, dzięki czemu ma on jeszcze bardziej wyjątkowy smak!

Truskawka to mieszaniec dwóch gatunków poziomki, który powstał przypadkowo w Europie na początku XVIII wieku przez skrzyżowanie poziomki wirginijskiej i chilijskiej. Owoce najczęściej jada się na surowo, ale można je dodać do przetworów takich jak kompoty czy dżemy i różnych deserów. Liście truskawki z powodzeniem nadają się do suszenia na herbatkę.

Owoce te są skarbnicą przede wszystkim witaminy C. 100 g truskawek dostarcza dorosłej osobie ok. 80% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. Truskawki zawierają w sobie także spore ilości witaminy B2, fosforu, magnezu, miedzi, manganu i żelaza.

Zapraszamy do zakupu naszych wyjątkowych dżemów z truskawek i jagód kamczackich!

 


Piknik i samozbiory jagody kamczackiej

19 i 20 czerwca 2021 serdecznie zapraszamy na piknik i samozbiory jagody kamczackiej do naszego gospodarstwa w Palczewie Parceli 57, 05-660 Warka.

Czeka Na Was świetna zabawa i cudowny czas spędzony na łonie natury. Więcej szczegółów znajdziecie na naszym FB - https://www.facebook.com/events/837215343557792?ref=newsfeed